Olimpiada Națională a Sportului Școlar
27 Noiembrie 2019

Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Tineretului, prin Direcţia Generală Management Învăţământ Preuniversitar organizează şi coordonează în fiecare an şcolar, sub denumirea “OLIMPIADA NAŢIONALĂ A SPORTULUI ŞCOLAR” (O.N.S.Ş.), competiţii sportive şcolare. La acestea au drept de participare toţi copiii şi elevii din unităţile de învăţământ preuniversitar, forma de zi, înscrişi în registrul matricol al unităţii şcolare pe care o reprezintă, la data de 15 septembrie a anului şcolar respectiv.

În cadrul acestei competiții, Școala Gimnazială „Profesor Cristea Stănescu” a fost gazdă,miercuri, 27 noiembrie 2019.

Echipele participante au fost:
1. Echipa Liceului „Tehnologic Constantin Cantacuzino” - Băicoi;
2. Echipa Școlii Gimnaziale „Profesor Cristea Stănescu” - Conu;
3. Echipa Liceului Teoretic - Azuga.

În urma meciurilor disputate în Sala de Sport a comunei Cornu, echipa de fotbal feminin a școlii noastre a ocupat locul doi, după Echipa Liceului „Tehnologic Constantin Cantacuzino” - Băicoi.

Arbitrajul a fost asigurat de: Dragoș Pantilie.

Comisia de organizare:
1. Prof. Popescu Daniel;
2. Prof. Șupeală Laura;
3. Prof. Postelnicu Mihai.